Ödeme ve Teslimat

Ödeme Tercihleri
 
lastiksepeti.com.tr'de verilen siparişlerde ödemeler, sanal pos üzerinden kredi kartıyla, ya da havale olmak üzere iki ayrı yoldan yapılabilmektedir. Müşteri ihtiyaç duyduğu ürünleri 'Lastik Arama Motoru'nu kullanarak ya da sayfalarda dolaşarak tespit eder, ürünü sepete ekler ya da hemen alma yoluna gider. Hemen al butonu tıklanırsa sipariş oluşturma sayfasına girilir. Sipariş adetleri tanımlandıktan sonra 'siparişi bitir' butonu tıklanarak üye giriş sayfasına geçiş yapılır. Bu sayfada müşteri,  
 
1.   Üye girişi
 
2.   Üyelik oluşturma
 
3.   Üye olmadan alışveriş yapma  yollarından kendisine uygun olanı seçer. Fatura ve teslimat bilgilerini girdikten sonra ödeme sayfasına geçilir. Burada iki ayrı ödeme seçeneği vardır.
 
 
1. Kredi Kartı ile Ödeme
 
Ödeme sayfasında Kredi Kartı ile Ödeme seçeneğini tıklayan müşteri, kredi kartı bilgilerini tam ve eksiksiz bir şekilde doldurup 'onayla' butonunu tıklar, bilgiler ilgili bankanın sanal POS sistemi tarafından sorgulanır. Site 3D security güvenlik sistemi ile donatılmıştır, onay butonuna basılmasının akabinde işlem yapılan kredi kartına tanımlı cep telefonuna mobil onay kodu gönderilir. Bu kod müşteri tarafından girildikten sonra sipariş onay sayfası açılır, oluşturulan siparişin takip numarası ekrana gelir. 
 
2. EFT ya da Havale ile Ödeme
 
Havale veya EFT ile ödeme seçeneğini tercih eden müşterinin siparişi, ödeme hesaba düştüğü an tamamlanmış kabul edilir. Siparişle ilgili hazırlama ve teslimat çalışmasına bu andan sonra başlanır. Havale ödemelerinde hesaba geçişin eş zamanlı olması, teslimat sürecinin EFT ödemesi ile yapılan alışverişe nispetle daha kısa sürede gerçekleşmesine sebebiyet vermektedir. EFT'de ödemenin işlem yapıldığı an hesaba geçmemesi, teslimat sürecini uzatabilir. 
 
 
Teslimat Süreci
 
Sağlıklı bir şekilde alınan sipariş onayının akabinde ürünler lastiksepeti.com.tr stoklarında hazır bulunduğu takdirde Ege, Marmara, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Akdeniz bölgesinin batı kesimi için; saat 15:00'dan önce onaylanan siparişlerde 2, 15:00'dan sonra onaylanan siparişlerde 3 iş günü içerisinde, diğer bölgelerde saat 15:00'dan önce onaylanan siparişlerde 3, 15:00'dan sonra onaylanan siparişlerde 4 iş günü içerisinde müşteriye teslim edilir. Merkeze uzak ilçelerde teslimat süresi 1 ile 3 iş günü uzayabilir, müşteri bu süre ile ilgili lastiksepeti.com.tr müşteri hizmetlerinden sipariş öncesi bilgilendirme talep edebilir. Hava ve yol durumunun elverişsizliği, hafta sonu, milli ve dini bayramların sipariş sürecine dahil olması gibi durumlarda taahhüt edilen teslimat sürelerinde esneme olabilir.
 
Stok Etkisi
 
Müşteri, ihtiyacı olan ürüne ulaştığında, ürünün altında 'stok sorunuz' ibaresi gördüğü takdirde, sitede belirtilmiş müşteri hizmetleri irtibat telefonlarını kullanarak stok teyidi yapabilir. Bu gibi durumlarda stok teyidi alınmadan tamamlanan siparişlerde, teslimat süreci ile ilgili verilen taahhütlerin geçerliliğini yitirdiğini müşteri peşinen kabul eder.
Müşteri, ihtiyacı olan ürüne ulaştığında, ürünün altında 'ön siparişli ürün' ibaresi gördüğü takdirde, sitede belirtilmiş müşteri hizmetleri irtibat telefonlarını kullanarak ürünün lastiksepeti.com.tr stoklarına giriş tarihleri hakkında bilgi almalıdır. Bu gibi durumlarda  ön sipariş bilgi teyidi alınmadan tamamlanan siparişlerde, teslimat süreci ile ilgili verilen taahhütlerin geçerliliğini yitirdiğini müşteri peşinen kabul eder.
 
Müşteri Adres Bilgisi
 
Müşteri, adresi ile ilgili mahalle, cadde, sokak, kapı numarası, daire numarası, site adı, ilçe/semt adı, bağlı olunan il bilgilerini tam ve eksiksiz bir şekilde girmekle mükelleftir. Bu bilgilerdeki eksiklikten kaynaklı teslimat gecikmelerinden lastiksepeti.com.tr sorumlu değildir. Bu sebepten ötürü oluşabilecek ikinci bir kargo hizmeti ihtiyacı doğduğu takdirde bu ikinci hizmete ait ödeme müşteriye aittir.
 
Kapıda Ödeme  
 
lastiksepeti.com.tr’den yapılan alışverişlerde kapıda ödeme hizmeti verilememektedir.
 
Teslimatta Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 
Müşteri ürünün sağlam, tam, eksiksiz ve doğru ürün olduğunu tespit etmeden kargo teslim fişini imzalamaz, ürünü teslim almaz. Tüm bu kontrollerin sonucu olumlu olduğu takdirde ürünü teslim alır. Aksi bir durumda belirtilen telefon numaraları vasıtasıyla lastiksepeti.com.tr yönetimi ile irtibata geçilmelidir.
 
Kargo Bedeli 
 
lastiksepeti.com.tr müşterilerine ücretsiz kargo hizmeti sunmaktadır.
Yukarı Çık